Dave (1993) - Cały Film Online - Lektor PL

1993
110 min
6.9
Jeśli lubisz lekkie i przyjemne komedie, to film "Dave" na pewno Cię zainteresuje! Film powstał w 1993 roku w Stanach Zjednoczonych, a reżyserią zajął się...
Wersja językowa:
Jakość:
Odsłon: 8778
Teraz ogląda: 270

Dave online cały film w kilku słowach

Jeśli lubisz lekkie i przyjemne komedie, to film „Dave” na pewno Cię zainteresuje! Film powstał w 1993 roku w Stanach Zjednoczonych, a reżyserią zajął się Ivan Reitman. W obsadzie filmowej znajdują się tacy aktorzy jak Kevin Kline, Sigourney Weaver, Frank Langella, Kevin Dunn, Ving Rhames, Ben Kingsley, Charles Grodin, Faith Prince, Laura Linney i Bonnie Hunt. „Dave” to historia Dave’a Kovic, którego życie zmienia się, kiedy zostaje poproszony o zastępstwo za prezydenta. Czy Dave poradzi sobie z rolą prezydenta i jakie przygody będą czekały na bohatera? Obejrzyj cały film online i przekonaj się sam!

Wszystko co musisz wiedzieć o fabule – cały film Dave online

Film „Dave” rozgrywa się w Stanach Zjednoczonych. Dave Kovic – zwykły człowiek prowadzący niewielką agencję zatrudnienia tymczasowego w Baltimore – zostaje poproszony o zastępstwo prezydenta, który chce zająć się mniej oficjalnymi sprawami. Dzięki niezwykłemu podobieństwu do prezydenta, Dave przejmuje obowiązki szefa państwa na jeden dzień. Choć na początku bohater nie traktuje tej sytuacji poważnie, po pewnym czasie zaczyna działać jak prawdziwy prezydent i podejmuje ważne decyzje polityczne. Czy Dave zdoła odsłonić szokujące kulisy świata polityki i powstrzymać złodziejskie intrygi osób, które chcą dużej władzy?

W filmie „Dave” znajdziemy kilka ważnych postaci. W rolę Dave’a Kovic wcielił się Kevin Kline, który stworzył świetny portret zwykłego człowieka, który przechodzi przez różne fazy swojej kariery. Sigourney Weaver zagrała Susan Paige, ambitną kobietę-polityka, która ma za zadanie wybić Dave’a na arenie politycznej. Frank Langella wcielił się w roli Boba (bliźniaczego brata prezydenta), a Kevin Dunn w roli Alana, doradcy prezydenta. Ving Rhames zagrał Rolanda, ochroniarza Dave’a, a Ben Kingsley wcielił się w roli Wiceprezydenta. Charles Grodin zagrał Murray’a, który pomaga Dave’owi w interpretacji polityki dla ludzi. W obsadzie filmowej znaleźli się również Faith Prince, Laura Linney i Bonnie Hunt, którzy wnoszą wiele świeżości i humoru do fabuły.

Produkcja Dave online

Film „Dave” powstał w 1993 roku, a reżyserią zajął się Ivan Reitman. Scenariusz do filmu stworzyli Gary Ross, Kevin Wade i Murray Schisgal. Film był kręcony w Stanach Zjednoczonych, a jego czas trwania wynosi 110 minut. W filmie nie ma wiele efektów specjalnych, natomiast muzyka skomponowana przez Jamesa Newtona Howarda doskonale uzupełnia całą fabułę.

Reżyser

Ivan Reitman to kanadyjski reżyser, producent filmowy i scenarzysta. Urodził się 27 października 1946 roku w Komárno na Słowacji. Na początku swojej kariery filmowej pracował jako producent filmowy, a następnie zajął się reżyserią i pisaniem scenariuszy. Reitman jest znany przede wszystkim z reżyserii takich filmów jak „Dzień świstaka”, „Bliźniak”, „Ziarnko prawdy” czy „Kiść pięści”. Kiedy pojawia się nowa historia, Reitman ma zapęd do wciągnięcia widza do świata filmu. Jego filmy cechują się dobrym humorem, wpadającym w ucho dialogiem oraz zaskakującymi zwrotami akcji.

Obsada aktorska

„Dave” to film z 1993 roku, w którym występuje wiele znanych aktorów. Kevin Kline, który gra Dave’a Kovic, wystąpił w takich filmach jak „Nieustraszony”, „Życie pi”, czy „Listy do Julii”. Sigourney Weaver zagrała Susan Page i jest znana z ról w takich filmach jak „Obcy” czy „Avatar”. Frank Langella, który w „Dave” wcielił się w role prezydenta oraz jego bliźniaka, ma w swoim dorobku takie filmy jak „Frost/Nixon” czy „Izzie”. Kevin Dunn zagrał w „Dave” doradcę prezydenta, którego widzieliśmy m.in. w „Transformers”. Ving Rhames wcielił się w rolę Rolanda, ochroniarza Dave’a, ale jest znany przede wszystkim z roli Marsellusa Wallace’a w „Pulp Fiction”. Ben Kingsley zagrał w filmie Wiceprezydenta, ale w jego dorobku zobaczyć można takie filmy jak „Lista Schindlera” i „Iron Man 3”. Laura Linney zagrała w „Dave” Annę Mitchell, ale jest znana przede wszystkim z ról w takich filmach jak „Kinsey” i „Aprilia”. Charles Grodin zagrał w filmie Murray’a, ale widzowie kojarzą go przede wszystkim z rolą w „Syrenkach z Tytułówką”. Faith Prince zagrała Ellen Mitchell, a Bonnie Hunt Nancy. Obie aktorki słyną z ról w komediach.

Gdzie obejrzeć Dave cały film?

Jeśli jesteś zainteresowany obejrzeniem „Dave” online, można to zrobić na trzech popularnych stronach: vider, cda i zalukaj. Jednakże najlepiej skorzystać z wyszukiwarki filmów – vod3.pl, gdzie znajdziemy najnowsze filmy bez reklam i limitów.

Dave lektor pl specjalnie dla Was!

„Dave” to film, który warto obejrzeć z polskim lektorem, napisami lub dubbingiem. Dzięki temu będzie łatwiej zrozumieć dialogi i w pełni zanurzyć się w świat bohaterów. Lektor pl jest dostępny na wielu stronach, w tym na vorderman.pl i kinoplex.pl. Wybór należy do Ciebie!

Już teraz możesz rozpocząć seans online i obejrzeć cały film Dave w swoim domu!

„Dave” to świetna propozycja dla wszystkich, którzy chcą się rozerwać i pośmiać. Film łączy w sobie emocje i humor, dzięki czemu cała historia jest lekka i przyjemna. Obejrzyj cały film online i przekonaj się sam! Zachęcamy również do dzielenia się swoją opinią w sekcji komentarzy pod tym artykułem – Wasze zdanie jest dla nas bardzo ważne!