Okruchy Dnia (1993) - Cały Film Online - Lektor PL

1993
134 min
7.8
Okruchy Dnia to fascynująca i perfekcyjnie zrealizowana ekranizacja trzeciej, uhonorowanej nagrodą Booker Prize powieści Kazuo Ishigury. Film został wyprodukowany w Wielkiej Brytanii w 1993 roku...
Wersja językowa:
Jakość:
Odsłon: 1301
Teraz ogląda: 349

Okruchy Dnia online cały film w kilku słowach

Okruchy Dnia to fascynująca i perfekcyjnie zrealizowana ekranizacja trzeciej, uhonorowanej nagrodą Booker Prize powieści Kazuo Ishigury. Film został wyprodukowany w Wielkiej Brytanii w 1993 roku i trwa 134 minuty. To długo wystarczający czas, by zanurzyć się w historii życia Stevensa, idealnie służącego, który oddał swoje życie zawodowi i marzeniu o doskonałości.

W filmie wystąpili światowej sławy aktorzy, tacy jak Anthony Hopkins (Stevens), Emma Thompson (panna Kenton), James Fox (lord Darlington) i Christopher Reeve (Lewis). Reżyserem Okruchów Dnia jest James Ivory.

Jeśli szukasz filmu o unikalnym klimacie, rozgrywającym się w pięknej scenerii, który poruszy Twoje emocje i przemawia do duszy – to Okruchy Dnia to idealna propozycja dla Ciebie. Cały film jest dostępny online, dzięki czemu możesz przenieść się w świat filmowej historii bez wychodzenia z domu.

Wszystko co musisz wiedzieć o fabule – cały film Okruchy Dnia online

Fabuła filmu Okruchy Dnia rozgrywa się w Anglii, w latach 50-tych XX wieku. Główny bohater, pan Stevens, jest idealnym służącym w majestatycznym Darlington Hall. Jego życiową pasją i ambicją stała się troska o to, by każdy detal funkcjonował zgodnie z odwiecznymi zasadami. W imię osiągnięcia zawodowej perfekcji zrezygnował całkowicie z życia osobistego i własnych zainteresowań.

Jego codzienność zostaje zakłócona, gdy ponownie spotyka pannę Kenton, ochmistrzynię Darlingtona, do której żywi on silne uczucie. Wraz z nią, Stevens odważnie stawia czoła jego niewygodnej przeszłości, która zagraża jego pozycji jako idealnego służącego. Czy uda mu się pogodzić zakończoną już historię, z wybraną drogą życiową i uczuciami, których nie ujawnił nikomu przez lata?

Warto poznać bohaterów, którzy przemierzają drogę pełną wewnętrznych konfliktów, próbując znaleźć swoje miejsce w świecie, który jest już przeszłością. W rolach Stevensa i panny Kenton występują odpowiednio Anthony Hopkins i Emma Thompson, którzy wspaniale oddają subtelne emocje i relacje między bohaterami.

Produkcja Okruchy Dnia online

Produkcja Okruchów Dnia była prawdziwym wyzwaniem dla twórców filmu. Zrealizowana na podstawie nagrodzonej nagrodą Booker Prize powieści Kazuo Ishigury, historia musiała zostać precyzyjnie przedstawiona, by oddać klimat książki i poruszyć widza na ekranie.

Reżyser James Ivory odpowiedzialny był za kompletny projekt wraz z producentami Ismail Merchant i Mikeem Nicholsem. Scenariusz stworzony został przez Ruth Prawer Jhabvala. Film był kręcony w różnych lokalizacjach w Wielkiej Brytanii, m.in. w Oxfordshire, Buckinghamshire i Wiltshire. Muzykę do filmu skomponował Richard Robbins.

Efekty wizualne i montaż w filmie Okruchy Dnia są perfekcyjne, co w połączeniu z niesamowitymi aktorami i zaangażowaniem twórców, ostatecznie przyniosło im sukces na rynku filmowym.

Reżyser

Reżyserem filmu Okruchy Dnia jest James Ivory. Jest on jednym z najbardziej znanych reżyserów amerykańskich i angielskich filmów indyjskich. Znany jest przede wszystkim ze swojej współpracy z reżyserem producentem Ismailem Merchantem oraz scenarzystką Ruth Prawer Jhabvala, z którymi stworzył kilka filmów nominowanych i nagrodzonych Oscarem.

Ivory urodził się w 1928 roku w Berkeley w Kalifornii. Z wykształcenia jest historykiem literatury angielskiej i słowackiej. Jego kariera w filmie rozpoczęła się w 1960 roku, kiedy to zaczął pracować z Ismailem Merchantem. Wspólnie nakręcili wiele filmów, m.in. „Room with a View”, „Howard’s End” i „Mistrz improwizacji”.

Obsada aktorska

W Okruchach Dnia występują znani i utalentowani aktorzy z different epok. W rolach głównych pojawiają się Anthony Hopkins (Stevens), Emma Thompson (panna Kenton) i James Fox (lord Darlington). Ponadto, na ekranie możemy zobaczyć też m.in. Hugh Granta, Christophera Reeve oraz Petera Vaughana.

Anthony Hopkins to jedna z najbardziej znanych postaci w świecie filmu. Urodził się w Walii w 1937 roku i ma wieloletnią karierę w branży filmowej. Grał m.in. w „Milczenie owiec”, „Czerwonym smoku”, „Reminiscencjach” czy „Dolory metamfetaminowe”. Emma Thompson to angielska aktorka, która zdobyła dwa Oscary za swoją rolę w filmie „Howard’s End” i za scenariusz do filmu „Rozważna i romantyczna”.

James Fox to aktor, który zagrał w filmowej historii niezapomniane role, m.in. w „Powrocie do Brideshead” czy „Płonący wieżowiec”. Hugh Grant to brytyjski aktor, k­tóry zagrał w takich filmach jak „Czterowyrazówki i piraci”, „Notting Hill” czy „Miłość na wybiegu”.

Gdzie obejrzeć Okruchy Dnia cały film?

Cały film Okruchy Dnia można obejrzeć online za pośrednictwem platform takich jak vider, cda czy zalukaj. Na tych stronach można znaleźć wersje originalną, z napisami lub polskim lektorem. Jednak, jeśli nie chcesz przeglądać kolejnych stron internetowych i szukać najlepszego źródła to polecamy wyszukiwarkę filmów – vod3.pl. W tym serwisie można znaleźć wiele filmów, w tym Okruchy Dnia, bez reklam i w najlepszej jakości.

Okruchy Dnia lektor pl specjalnie dla was!

Dla wszystkich, którzy wolą obejrzeć filmy z polskimi wersjami audio lub napisami – Okruchy Dnia są również dostępne z polskim dubbingiem i polskimi napisami. Dzięki temu, możesz skorzystać z tej opcji, która najbardziej Ci odpowiada i cieszyć się seansami w zaciszu swojego domu.

Jeśli wolisz lektora – wystarczy wybrać odpowiednią opcję w serwisie, gdzie obejrzysz film. Niezależnie od tego, którą opcję wybierzesz, film Okruchy Dnia dostarczy Ci niezapomnianych emocji i poruszy każdego widza.

Już teraz możesz rozpocząć seans online i obejrzeć cały film Okruchy Dnia w swoim domu!

Jeśli szukasz pięknej i poruszającej historii, która poruszy Twoje serce, Okruchy Dnia są idealnym wyborem dla Ciebie. Fajnie że jest tylkę metoda, by oglądać filmy online bez wychodzenia z domu. Zachęcamy Cię do obejrzenia filmu Okruchy Dnia online i podzielenia się z nami swoją opinią w sekcji komentarzy poniżej. Warto odkryć ten film i zajrzeć do historii Stevensa, którym kieruje wyższa idea służenia i dążenia do ideału.