Stalingrad (1993) - Cały Film Online - Lektor PL

1993
134 min
7.5
Jeśli lubisz filmy wojenne, z pewnością zainteresuje Cię produkcja "Stalingrad" z 1993 roku, wyreżyserowana przez Josepha Vilsmaiera. Film opowiada historię żołnierzy niemieckich, którzy zostali wysłani...
Wersja językowa:
Jakość:
Odsłon: 1115
Teraz ogląda: 351

Stalingrad online cały film w kilku słowach

Jeśli lubisz filmy wojenne, z pewnością zainteresuje Cię produkcja „Stalingrad” z 1993 roku, wyreżyserowana przez Josepha Vilsmaiera. Film opowiada historię żołnierzy niemieckich, którzy zostali wysłani na front wschodni w celu zdobycia miasta Stalingrad podczas II wojny światowej. Produkcja przedstawia dramatyczne doświadczenia, jakie przeżywają żołnierze podczas walk w bardzo trudnych warunkach. W filmie występują m.in. Dominique Horwitz, Thomas Kretschmann, Jochen Nickel i Sebastian Rudolph. Czas trwania filmu to 134 minuty, a jego gatunki to dramat, historyczny i wojenny. Zachęcamy do obejrzenia całego filmu online i poczucia emocjonującego klimatu tamtych czasów.

Wszystko co musisz wiedzieć o fabule – cały film Stalingrad online

Film „Stalingrad” rozgrywa się w 1942 roku na froncie wschodnim w trakcie II wojny światowej. Młody porucznik Witzland prowadzi oddział niemieckich żołnierzy, którzy zostali wysłani do zdobycia miasta Stalingrad, mającego kluczowe znaczenie w trwającej wojnie. Propaganda hitlerowska szybko zapewnia, że zdobycie miasta będzie łatwe, jednak pierwszy szturm niemieckiej armii okazuje się krwawy i brutalny. Podczas wojny żołnierze przechodzą bardzo ciężkie doświadczenia, narażeni na ataki wrogów i nieulegającym uciecztwie niskich temperatur. W pewnym momencie żołnierze zostają zmuszeni do zadania sobie pytania, czy warto dalej z nimi walczyć, czy też skapitulować.

Głównymi bohaterami „Stalingradu” są niemieccy żołnierze, którzy przemierzą skrajnie trudne warunki aby zająć miasto Stalingrad. Oprócz porucznika Witzlana, pojawiają się tu m.in. Fritz i Manfred, którzy są niezwykle oddani swojemu oddziałowi. Część żołnierzy przez swoją słabość i brak chęci do walki poddaje się wrogiemu miastu, ale pozostali z muszą zdobyć siłę, by walczyć dalej.

Produkcja Stalingrad online

Film „Stalingrad” to uznana produkcja, która w szczególny sposób ukazuje realia działań wojennych podczas II wojny światowej. Warto wiedzieć, że reżyserem tego filmu był Joseph Vilsmaier, który rozwinął przyjętą przez siebie stylistykę, stosując specjalne efekty i umiejętne wykorzystanie światła oraz kolorów.

W produkcji zastosowano też specjalistyczne kostiumy, które oddają atmosferę tamtych czasów. Scenariusz oparty został na autentycznych wydarzeniach, zachowując historyczną dokładność w opowiadaniu o historii miasta Stalingrad.

Reżyser

Joseph Vilsmaier jest niemieckim reżyserem, który urodził się w 1939 roku w Bawarii. Przed rozpoczęciem kariery reżyserskiej pracował jako fotograf, co pozwoliło mu na dużą swobodę w tworzeniu filmów z udziałem specjalnych efektów czy fantastycznych światłach. Vilsmaier jest znany przede wszystkim z filmu „Leniwe wino”, za który otrzymał nagrodę na festiwalu filmowym w Cannes. W filmie „Stalingrad” postawił na autentyczność i specjalne efekty, aby oddać w pełni dramatyczne wydarzenia tamtych czasów.

Obsada aktorska

W obsadzie filmu „Stalingrad” pojawia się kilku wspaniałych aktorów, którzy zagrają niemieckich żołnierzy. Rolę porucznika Witzlana odegrał Dominique Horwitz, znany z roli w filmie „Pomocnik”. Jego koledzy – Fritz i Manfred – grani zostali odpowiednio przez Thomasa Kretschmanna i Jochena Nickel. Sebastian Rudolph zagrał postać oficera kapitana Hallera, a Dana Vávrová wcieliła się w pielęgniarkę, która pomagała rannym w lazarecie.

Gdzie obejrzeć Stalingrad cały film?

Jeśli zdecydujesz się obejrzeć film „Stalingrad” online, masz kilka opcji do wyboru. Możesz skorzystać z portali Vider, CDA i Zalukaj oraz z wielu innych dostępnych w sieci. Wybierając vod3.pl, zyskujesz dostęp do tysięcy filmów, a do tego wskazana jest ogromna ilość klasyków i najnowszych produkcji.

Stalingrad lektor pl specjalnie dla Was!

Warto podkreślić, że na vod3.pl cały film „Stalingrad” można oglądać z polskim lektorem, angielskimi napisami lub polskim dubbingiem dla osób, które wolą taką opcję. Każda z nich pozwoli Ci w pełni się wczuć w klimat filmu i zrozumieć jego fabułę. Cały film „Stalingrad” na pewno dostarczy Ci dużą dawkę emocji.

Już teraz możesz rozpocząć seans online i obejrzeć cały film Stalingrad w swoim domu!

„Stalingrad” to film, który nie pozostawia obojętnym. Produkcja z 1993 roku przedstawia brutalne i nieustępliwe realia wojenne, pokazując historię niemieckich żołnierzy, którzy zostali przeniesieni na front wschodni. Pełna dramatu i emocji historia warto obejrzeć, a najlepiej zrobić to online, w wygodnym dla siebie miejscu. Zachęcamy do zalogowania się na vod3.pl i rozpoczęcia seansu – nie pożałujesz! Po seansie, nie zapomnij podzielić się swoimi spostrzeżeniami i komentarzami na temat filmu.