Uczniowska balanga (1993) - Cały Film Online - Lektor PL

1993
102 min
7.6
Jeśli szukasz filmu, który ożywiłby kultowe lata 70-te, "Uczniowska balanga" jest idealnym wyborem. Reżyser Richard Linklater przedstawia specyfikę kultury wolnej miłości, narkotyków i dobrego rocka....
Wersja językowa:
Jakość:
Odsłon: 7419
Teraz ogląda: 85

Uczniowska balanga online cały film w kilku słowach

Jeśli szukasz filmu, który ożywiłby kultowe lata 70-te, „Uczniowska balanga” jest idealnym wyborem. Reżyser Richard Linklater przedstawia specyfikę kultury wolnej miłości, narkotyków i dobrego rocka. Film opowiada historię grupy młodych seniorów ze szkoły, którzy przygotowują się do swojego ostatniego dnia roku szkolnego i początku wakacji. To historia o młodzieńczych romansach, alkoholu i… atakowaniu skrzynek pocztowych.

Tytuł oryginalny to „Dazed and Confused”, film został wydany w 1993 roku w USA i trwa 102 minuty. Jego gatunek to komedia, a w obsadzie znaleźli się m.in. Jason London, Rory Cochrane oraz Milla Jovovich.

Wszystko co musisz wiedzieć o fabule – cały film Uczniowska balanga online

Akcja filmu toczy się 28 maja 1976 roku. Grupa starszych licealistów przeprowadza brutalne, rytualne otrzęsiny przyszłych pierwszaków. Po przeprowadzeniu tych nieszczęsnych czynności, młodzi ludzie szykują się do imprezy u jednego z maturzystów. Jednak sytuacja szybko się zmienia – impreza zostaje odwołana i młodzież zaczyna rozpraszać się po całym mieście, szukając sposobu na umilenie sobie czasu. W końcu wszyscy dostają wiadomość o imprezie pod Księżycową Wieżą i ruszają tam w poszukiwaniu dobrej zabawy.

Bohaterowie filmu są nastolatkami ze szkoły średniej, którzy w przedostatnim dniu roku szkolnego chcą uczcić swoje wolne lato. Wśród nich znajdują się: Randall „Pink” Floyd (Jason London), Benny O’Donnell (Cole Hauser), David Wooderson (Matthew McConaughey), a także Simone Kerr (Joey Lauren Adams) i Sabrina Davis (Christin Hinojosa) – dziewczyny zakochane w Randallu.

Produkcja Uczniowska balanga online

Filmy Richarda Linklatera słyną z okazywania szacunku dla naturalnego toku spraw. „Uczniowska balanga” to nie jest inna historia. Film został nakręcony w Austin, w Stanach Zjednoczonych.

Scenarzysta i reżyser Richard Linklater opowiada w swoim filmie o swoich własnych przeżyciach ze szkoły średniej. Dzięki temu film jest pełen autentyczności i szczerości. Muzyka gra w nim ważną rolę, ponieważ jest to kultowy okres dla muzyki rockowej. Linklater wykorzystał takich artystów jak Aerosmith, Alice Cooper, Led Zeppelin, czy Lynyrd Skynyrd.

Reżyser

Richard Linklater to jedna z najbardziej znanych postaci w świecie kina. Reżyser urodził się w 1960 roku w Houston, w Teksasie. Linklater ukończył studia filmowe na Uniwersytecie w Austin. Pracował tam również jako nauczyciel. Ostatecznie Linklater zdecydował się na karierę reżysera i pisarza, która zaowocowała wieloma nagrodami.

Linklater jest znany ze swojego indywidualnego stylu, który polega na realistycznym podejściu do swoich filmów. W swojej karierze zrealizował wiele znanych filmów, w tym „Przed wschodem słońca”, „Everybody Wants Some”, „Słodki użytek z życia”, czy „Boyhood”. „Uczniowska balanga” jest jednym z jego wczesnych dzieł.

Obsada aktorska

„Uczniowska balanga” ma obsadę pełną utalentowanych aktorów, którzy wcielili się w postaci niezapomnianych postaci. Na czele obsady stoi Jason London, który zagrał Randall „Pink” Floyda, lidera drużyny futbolowej. Inne ważne role odegrali m.in. Joey Lauren Adams (Simone Kerr), Rory Cochrane (Ron Slater), Milla Jovovich (Michelle Burroughs), Sean Andrews (Kevin Pickford) czy Adam Goldberg (Mike Newhouse).

Jason London urodził się w San Diego i zyskał sławę po udziale w filmie „Jesse Stone: No Remorse”. Rory Cochrane jest aktorem charakterystycznym i stałym aktorem w filmach Richarda Linklatera. Milla Jovovich to aktorka i modelka, która zagrała w wielu hollywoodzkich produkcjach, takich jak seria filmów „Resident Evil” czy „Piąty element”.

Gdzie obejrzeć Uczniowska balanga cały film?

Jeśli chcesz obejrzeć cały film „Uczniowska balanga” online, możesz skorzystać z wielu opcji. Film jest dostępny na vider, cda i zalukaj. Zachęcamy również do skorzystania z wyszukiwarki filmów na Vod3.pl, gdzie można legalnie obejrzeć ten film.

Uczniowska balanga lektor pl specjalnie dla Was!

Bardzo dobra informacja dla polskojęzycznych widzów, którzy nie mówią po angielsku na biegu – „Uczniowska balanga” jest dostępna z polskim lektorem, napisami i dubbingiem. Możesz wybrać wersję, która ci odpowiada i cieszyć się filmem w pełni!

Już teraz możesz rozpocząć seans online i obejrzeć cały film Uczniowska balanga w swoim domu!

Jeśli nadal zastanawiasz się nad tym, czy obejrzeć film „Uczniowska balanga”, nasza odpowiedź jest jednoznaczna – TAK, obowiązkowo! Ta kultowa komedia z lat 90-tych na pewno przypadnie ci do gustu. Zachęcamy, abyś obejrzał ją już teraz i podzielił się swoją opinią w sekcji komentarzy pod artykułem.